Davet

Değerli Meslektaşlarımız,

16 Mart 2019’de İzmir’de  Türk Nöroloji Derneği (TND)  MS Çalışma Gurubu ve Türk Nöroradyoloji  Derneğinin (TNRD) ortaklaşa düzenleyeceği  Multiple Skleroz Tanı ve İzleminde Klinik Radyolojik Yaklaşım  Çalıştayı’na sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz .

Geçen yıl  olduğu gibi bu yıl da  nörolog  ve nöroradyolog meslektaşlarımızın ortak bir platformda  bir araya gelip tartışabildiği,  “MS Tanı ve İzleminde Klinik ve Radyolojik  Yaklaşım ” konusunda güncel  bilgilerin paylaşıldığı,  MS radyolojik tanısında karşılaşılan sorunların ele alındığı  bilimsel  ve interaktif verimli bir ortam oluşmasını amaçlamaktayız.

Çalıştay bünyesinde Yeni MS kriterlerinin klinik pratikte uygulanımları,  RIS’den Progresif MS’e klinik ve nöroradyolojik yolculuk, MS’de nöroinflamasyın ve nörodejenerasyonun gösterilmesinde ileri teknikler, MS’de gri madde tutulumu ve önemi,  Nöromyelitis optica spektrum hastalıklarında ve çocukluk çağı demyelinizan hastalıklarında görüntüleme özellikleri ve MS Taklitçileri hem klinisyen hem nöroradyolog bakış açısıyla gözden geçirilecektir.

MS tanı, ayırıcı tanısında radyolojik bulguları özellikli olduğunu düşündüğünüz olgularınızı  bu konudaki çalışmalarınızı poster gönderi olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

İzmir’in ılık meltemi ve martılarıyla baharı karşılarken  verimli geçeceğine inandığımız bir çalıştayda görüşmek dileği ile...

Sevgi ve Saygılarımızla,

Prof. Dr. Nur Yüceyar Prof. Dr. Cem Çallı

Multiple Skleroz Tanı ve İzleminde Klinik Radyolojik Yaklaşım Çalıştayı © 2019